Biuletyn Informacji Publicznej strona główna Facebook
 

MIEJSKI DOM KULTURY

Ambicją instruktorów, artystów i organizatorów związanych z Miejskim Domem Kultury jest, aby MDK był postrzegany jako miejsce łączące otwartość na lokalną społeczność z realizacją dużych, mających często cykliczny charakter projektów, dzięki którym Łaziska Górne mogą znaleźć swoje miejsce na kulturalnej mapie Polski. Możemy się poszczycić organizacją takich przedsięwzięć, jak: Świętojańskie Dni Łazisk, Ogólnopolski Konkurs na Film Amatorski, powstały z inicjatywy lokalnej młodzieży Festiwal Filmowo-Artystyczny „Ruła” czy niszowy, pokazujący zanikający folklor, Krajowy Jarmark Kapel Podwórkowych.

Organizujemy liczne wystawy artystów profesjonalnych i amatorów, nie obca jest nam współpraca z wykonawcami reprezentującymi niemal wszelkie gatunki muzyczne. Od ponad roku działa w MDK klub artystyczny „Piwnica na dachu”, która dla artystów jest miejscem, w którym mogą rozwijać i zaprezentować swój talent, a dla widzów, kameralne miejsce, w którym mogą stanąć oko w oko z kulturą.

Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje współpracy ze strony ludzi kreatywnych, ale i sponsorów, dzięki którym nasza oferta może stać się pełniejsza, a także bardziej atrakcyjna. W miarę swoich możliwości możemy pomóc w realizacji najciekawszych zamierzeń.

Od 2001 roku jesteśmy wydawcą „Gazety Łaziskiej” – lokalnego dwutygodnika zawierającego informacje o codziennym życiu naszego miasta. Zapraszamy też do zamieszczania na łamach gazety reklam oraz ogłoszeń.

W MDK istnieje możliwość wynajęcia sal lub pomieszczeń na organizację spotkań, konferencji, szkoleń, wystaw, uroczystości itp.


Informacje na temat naszej działalności można znaleźć na stronie:www.mdk.laziska.pl

Miejski Dom Kultury w Łaziskach Górnych zaprasza do udziału w zajęciach klubów i kółek zainteresowań. W MDK działają:

 Dziecięcy Zespół Artystyczny „Radość”
 Chór Mieszany „Echo”
 Chór Mieszany „Wanda”
 Chór Mieszany „Moniuszko”
 Amatorski Klub Filmowy „Nurt 58”
 Kółko plastyczne dla dzieci
 Warsztaty plastyczne dla dorosłych
 Klub Myśli Politycznej
 Zespół „Voccata”
 Zajęcia muzyczno-ruchowe dla przedszkolaków
 Warsztaty wokalne
 Capoeira
 Kółko szachowe
 Grupa Teatralna „Mixtura”
 Zespół regionalny
 Zespół estradowy
 Kącik twórczy dla pań
 Klub skatowy
 Klub seniora
 Ognisko Muzyczne DO RE MI
 Kursy języków obcych
 Aerobik

GAZETA ŁAZISKA

Od 2001 roku Miejski Dom Kultury jest wydawcą „Gazety Łaziskiej”. W gazecie czytelnicy mogą znaleźć najświeższe wiadomości dotyczące życia Łazisk Górnych, najważniejszych wydarzeń, uroczystości, jubileuszy, poznać ciekawe miejsca naszego miasta czy życiorysy niebanalnych łaziszczan. Gazeta ukazuje się co dwa tygodnie.

Redakcja jest czynna od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30.

tel. 32 738 92 29, adres mailowy:

gazetalaziska@mdk.laziska.pl

Miejski Dom Kultury
ul. Świerczewskiego 2
43-170 Łaziska Górne
tel./fax 32 224 10 33

Miejski Dom Kultury
ul. Pstrowskiego 17
43-170 Łaziska Górne
tel. 32 224 48 18

Miejski Dom Kultury
ul. Szkolna 6
43-170 Łaziska Górne
tel. 32 322 94 46

 
   
Na tej stronie wykorzystuje się pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych. Korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację warunków.
 
Oficjalny serwis Urzędu Miejskiego w Łaziskach Górnych, regulamin użytkowania i polityka prywatności serwisu.
e-mail: wog@laziska.um.gov.pl