Biuletyn Informacji Publicznej strona główna Facebook
 

NASZE MIASTO

Miasto położone jest w południowej części Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, 18 km od stolicy woj. śląskiego. Jest jednym z mniejszych miast województwa śląskiego. Położenie geograficzne miasta wyznaczają współrzędne 50 stopni, 7 minut i 50 stopni, 10 minut szerokości geograficznej północnej oraz 18 stopni, 49 minut i 18 stopni, 54 minuty długości geograficznej wschodniej. Miasto zajmuje powierzchnię 20,2 km2, rozciągłość miasta w kierunku południkowym wynosi 5,5 km, a w kierunku równoleżnikowym 5,8 km. Jego kształt przypomina literę W. 
     Powierzchnia terenu jest wyraźnie zróżnicowana, przeważają liczne doliny i pagórki. Są także nowe, powstałe w ciągu dziesięcioleci formy ukształtowania powierzchni, takie jak: hałdy, ugięcia terenu, leje, które są wynikiem działalności przemysłu. W związku z tym z całego terenu miasta wyraźnie oddzielają się jednostki strukturalne znacząco różniące się od siebie funkcjonalnością, tj. zabudową mieszkalną i zlokalizowanym przemysłem. Miasto nie jest podzielone na dzielnice, w świadomości łaziszczan funkcjonuje jednak podział miasta na: Łaziska Górne, Łaziska Średnie i Łaziska Dolne.

 
   
Na tej stronie wykorzystuje się pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych. Korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację warunków.
 
Oficjalny serwis Urzędu Miejskiego w Łaziskach Górnych, regulamin użytkowania i polityka prywatności serwisu.
e-mail: wog@laziska.um.gov.pl