Biuletyn Informacji Publicznej strona główna Facebook
 

 ŁUKASZ OŚLIZŁO

Łukasz Oślizło, łaziszczanin, urodził się 14 maja 1989 w Mikołowie.

Jest lekkoatletą specjalizującym się w biegach długich. W 2009 i 2011 startował w finałowym biegu na 3000 metrów z przeszkodami podczas młodzieżowych mistrzostw Europy. Jest medalistą Mistrzostw Polski seniorów, ma w dorobku dwa srebrne medale (Mikołów 2012 – bieg na 10 000 metrów i Bielsko-Biała 2012 – bieg na 3000 metrów z przeszkodami). Stawał na podium halowych mistrzostw kraju zdobywając dotychczas jeden brąz (Spała 2012 – bieg na 3000 metrów). Jest też medalistą młodzieżowych mistrzostw kraju.

Rekordy życiowe:

bieg na 10 000 metrów – 28:57,12 (21 kwietnia 2012, Mikołów)

bieg na 3000 metrów z przeszkodami – 8:27,61 (7 lipca 2012, Bottrop)

bieg na 3000 metrów w hali – 8:04,59 (26 lutego 2012, Spała)

Łukasz Oślizło swoją przygodę ze sportem rozpoczął w wieku 11 lat, dzięki starszej siostrze Natalii, która zachęciła go do wspólnych treningów biegowych w łaziskim klubie biegacza. Jego trenerem został Alojzy Kaleja - wybitny trener, który miał wielu wspaniałych zawodników. Trener Kaleja prowadził go do momentu zdobycia 5. miejsca na Mistrzostwach Polski Młodzików na dystansie 2 km (Świecie 2005 r). Ten moment był przełomowy w jego karierze. Łukasz przeszedł do klubu AZS AWF Katowice, gdzie dalszym rozwojem jego pasji biegowych zajął się wybitny trener Stanisław Marmur. Sukcesy Łukasza z roku na rok są coraz większe. Konsekwencją ciężkich treningów było zdobycie tegorocznego tytułu wicemistrza Polski na dystansie 10 km, gdzie w świetnym stylu Łukasz uporał się z barierą 29 minut na 10 km, uzyskując I klasę sportową z wynikiem 28 minut 57 sekundy i 12 setnych. Aktualnie Łukasz Oślizło legitymuje się klasą Mistrzowską Międzynarodową (MM) na dystansie 3000 m. z przeszkodami.

Więcej na temat Łukasza Oślizło, wejdź na stronę:www.lukaszoslizlo.pl

MAGDALENA PINOCY

Jej przygoda z jeździectwem rozpoczęła się 12 lat temu. W 2007 roku, po osiągnięciu Brązowej Odznaki otwierającej furtkę do startów w zawodach oficjalnych, dołączyła do grona zawodników Ludowego Klubu Jeździeckiego Ochaby. I tak też zaczęła się jej przygoda z tym wspaniałym sportem. Od tego czasu brała udział w coraz to trudniejszych konkursach, mierząc się z coraz wyższymi wysokościami na zawodach regionalnych, ale też w rundach otwartych na zawodach ogólnopolskich. Aktualnie posiada II klasę sportową, cały czas podnosząc swoje umiejętności i zbierając doświadczenie, wytrwale i regularnie trenując cały rok.

Zwieńczeniem zeszłorocznego halowego sezonu startowego był wyjazd na Halowy Puchar Polski do Janowa Podlaskiego, gdzie po trzydniowych zmaganiach udało jej się wywalczyć wraz z wspaniałym wierzchowcem Leda Nają W, 7 miejsce w Pucharze Polski kategorii Open N.

 
   
Na tej stronie wykorzystuje się pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych. Korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację warunków.
 
Oficjalny serwis Urzędu Miejskiego w Łaziskach Górnych, regulamin użytkowania i polityka prywatności serwisu.
e-mail: wog@laziska.um.gov.pl