Biuletyn Informacji Publicznej strona główna Facebook
 

ZAPRASZAMY DO MUZEUM ENERGETYKI W ŁAZISKACH GÓRNYCH

 

Jedyna w regionie ekspozycja ze świata energetyki i elektryczności. W tym miejscu można się dowiedzieć, skąd się bierze prąd, można go wytworzyć, zobaczyć i poczuć. Muzeum Energetyki prezentuje kilka tysięcy eksponatów (większość z nich jest darami lub depozytami pasjonatów) związanych z energetyką: od żelaznej i stuletniej budki ulicznego transformatora z Bytomia, poprzez maszyny i agregaty, urządzenia pomiarowe i oświetleniowe, po dokumenty czy fotografie. Niesamowite wrażenie na widzach robią kolekcje liczników energetycznych, żarówek, lamp, a także jedyna w Europie wystawa czynnych dzwonków elektrycznych - Wibrarium. Wycieczka po muzeum może być też doskonałą okazją do powtórki z lekcji fizyki, chemii, elektrostatyki, elektroniki, robotyki (organizujemy lekcje, warsztaty i pokazy w ramach cyklu Fizyczne Fascynacje, a nawet naukowe urodziny i imieniny oraz sesje zdjęciowe). Na stanowiskach demonstracyjnych ISKROWISKA można doświadczyć bliskiego spotkania z różnymi formami energii, a GROMOWŁADNI koncertując na cewkach Tesli wywołują pioruny. Na scenie muzeum organizowane są przedstawienia i koncerty – szczególnie intensywnie rozwija się cykl Otwarta Scena. Przestrzeń industrialna służy do wielu inscenizacji – edukacyjnych, naukowych, szkoleniowych, kulturalnych i rozrywkowych.

 

Strona muzeum: www.muzeumenergetyki.pl

MUZEUM ENERGETYKIPolskie Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Energetyki
ul. Wyzwolenia 30
43-170 Łaziska Górne

(na terenie TAURON Wytwarzanie S.A. – Oddział Elektrownia Łaziska)

GPS: 50.13222 N 18.84070 E

Tel. 603 155 562, 697 073 555

e-mail: wydarzenia@muzeumenergetyki.pl

strona internetowa: www.muzeumenergetyki.pl

facebook.com/muzeum.energetyki

Zapraszamy do odwiedzania Muzeum:

09:00 - 13:00 - wtorki
15:00 - 19:00 - środy
09:00 - 13:00 - czwartki

oraz w drugie soboty miesiąca w godzinach: 10:00 - 14:00.

Inne terminy zwiedzania są możliwe po wcześniejszym zgłoszeniu i uzgodnieniu.

We wszystkie święta muzeum jest nieczynne oprócz 6 stycznia – Święta Trzech Króli – Święto Światła.

Zwiedzanie z przewodnikiem wymaga wcześniejszego zgłoszenia mailowego na adres poczty elektronicznej: wydarzenia@muzeumenergetyki.pl, tw.lz-muzeum@tauron-wytwarzanie.pl, tel. 32-736-35-55, 603-155-562 i potwierdzenia przez Muzeum Energetyki.

Jak trafić do Muzeum Energetyki?

Polskie Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Energetyki znajduje się na terenie TAURON Wytwarzanie Spółka Akcyjna - Oddział Elektrownia Łaziska w Łaziskach Górnych. Aby dostać się do Muzeum, należy dojechać ulicą Wyzwolenia do głównej, niebieskiej bramy Elektrowni Łaziska - obok znajduje się parking.

Naprzeciw parkingu znajduje się „Biuro Przepustek" (szary budynek z niebieskimi drzwiami) - na wstęp należy pobrać przepustkę, okazując dowód osobisty.

UWAGA! Większość nawigacji samochodowych wprowadza kierowców w błąd po wpisaniu prawidłowego adresu „ul. Wyzwolenia 30", kierując na adres „ul. Wyzwolenia 8".

 
   
Na tej stronie wykorzystuje się pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych. Korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację warunków.
 
Oficjalny serwis Urzędu Miejskiego w Łaziskach Górnych, regulamin użytkowania i polityka prywatności serwisu.
e-mail: wog@laziska.um.gov.pl